Moje publikacje



Poezja półcieni
Austria - Polska - Wielka Brytania
antologia pod redakcją 
Agnieszki Kuchni-Wołosiewicz








trzynaście pokoi
antologia pod redakcją 
Agnieszki Kuchni-Wołosiewicz

Grafika okładkowa: Alex Sławiński
Koncept: Katarzyna Krawiecka
© red. A. Kuchnia-Wołosiewicz, 2022
© Wiesław Fałkowski, projekt okładki, 2022
ISBN 978-83-8273-819-3







"My emigranci, migrujący słowem, zapraszamy na liryczne pogranicze, gdzie zbudowaliśmy trzynastopokojowy hotel. No, może hotel to za duże słowo, albo i za małe, kto wie. Nie ma w nim serwisu, sprzątania, recepcji, z hotelem ten budynek ma wspólne jedynie numerowane drzwi. Prędzej hostel, przystań lub też burdel, choć i tam istnieje obsługa, co już wyklucza się samo przez się. Każda ukryta za drzwiami poezja jest sama sobie panem i panią; czasem jej nie ma, a czasem się pojawia. Mieszanka, jaką tam znajdziecie, jest mocniejsza niż najsroższy kac. Tak! Ten, który nadchodzi po zmieszaniu piwa, wódki i czerwonego wina; dokładnie ten, który przychodzi po urwanym filmie; ten sam, który sprawia, że Twoje ciało puchnie i wiotczeje w jednej chwili. Ten, gdy chcesz żyć i umierać; ten po całonocnych wojażach i migracjach. Ten po głębokich, kuchennych rozmowach o sensie istnienia; ten po przepłakanych nocach, po radosnych toastach. Ten po samotni. Poetycki kac. Poetycki burdel. Poetycka prostytutka, dająca natchnienie, wymagająca pracy, siedząca nad Tobą w trudnych chwilach. Płacisz jej za czas. Płacisz za wejście. Płacisz za uległość, po czym sam jej ulegasz."
Jakub Kurzyński
Londyn, 10.05.2022











Czekolada. Słodka powieść z dreszczykiem...

Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Małgorzata Jurkowska
Wydawnictwo: Ridero IT Solutions


Ciepła opowieść utrzymana w romantyczno-komediowym tonie. Może być wakacyjnym przewodnikiem po ciekawych miejscach w Ełku i jego okolicy, a także zaproszeniem do zapoznania się z legendami tego uroczego miasta.
Hania otrzymuje nietypowy, wręcz dziwaczny, spadek po ojcu. Dziewczyna tonie w długach, ponieważ nie potrafi robić biznesów, co pociąga za sobą zabawne konsekwencje.
Autorki zapraszają do świata swojej wyobraźni, gdzie na czytelników czeka: romans, komedia, przygoda i odrobina grozy…


Książkę można kupić tutaj:






Nasze prywatne Bohaterki. Jesteś jedną z nich...
Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Małgorzata Jurkowska
Wydawnictwo: Ridero IT Solutions, 

Książka „Nasze prywatne Bohaterki. Jesteś jedną z nich…” powstała z potrzeby serca. Doświadczając w życiu trudnych sytuacji, człowiek stara się przywoływać obrazy osób, które też nie miały czy nie mają łatwo, ale sobie radzą. Dzięki temu można mieć siłę do walki.
Pomysł rozmów z takimi prywatnymi bohaterkami powstał z inicjatywy Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz. Początkowo wywiadów miały udzielać osoby, o których można powiedzieć, że nie są szerzej znane - jedynie w swoim lokalnym środowisku. Natomiast zaproszenie do projektu kobiet o zdecydowanie większej popularności wyszło od Małgosi Jurkowskiej.
Wywiady są dłuższe i krótsze. Niektóre bohaterki odkrywają się bardziej lub mniej. Nie zawsze też publikowane są ich zdjęcia. Każdy z portretów jest inny. Swoją historię opowiadają m. in.: malarka, poetka, biegaczka paraolimpijska, założycielka fundacji, bizneswoman, nauczycielka, modelka, a także 13-letnia Daria (autorka pracy plastycznej, która znalazła się na okładce).
Motto książki brzmi: „Życie jest straszniejsze i piękniejsze jeszcze jest…” Oznacza to, że pokazane zostały, nierzadko z całą dosadnością, te brutalne aspekty ziemskiej egzystencji, ale w ostatecznym rozrachunku nad wszystkimi bohaterkami świeci słońce, którym w każdym przypadku jest pogodna dusza, wiara w realizację życiowych celów i marzeń, a także w ludzi.


Książkę można kupić tutaj:



Beata Szydło – zerwana umowa?
Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Małgorzata Jurkowska
Wydawnictwo: Ridero IT Solutions, 
Warszawa, 2018.
ISBN: 9788381267038

Premier Beata Szydło to wzór oddanej polityk, która w życiu kieruje się wartościami i dobrem Ojczyzny. Autorki podjęły udaną próbę przedstawienia zarówno samej premier jak i działalności politycznej. W dzisiejszym świecie, w którym brakuje autorytetów - warto sięgnąć po publikację "Beata Szydło - zerwana umowa?".
- Marta Jacukiewicz, redaktor prasy katolickiej

Jednym z wydarzeń, które z całą pewnością zapisze się w historii polskiej polityki, jest dymisja Premier Beaty Szydło, Miała ona miejsce 7 grudnia 2017 roku. Zaskoczyła wielu Polaków, — nie tylko elektorat PiS, ale również pratii opozycyjnych. Burza medialna, jaka się rozpętała, była ogromna. Padały pytania o przyszłość Polski i samej Pani Szydło. W obliczu tych wydarzeń, autorki książki postanowiły zapytać Polaków, czy rzeczywiście zerwano umowę z wyborcami?

Książkę można kupić między innymi tutaj:



AGATa. Sekrety Pierwszej Damy
Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Michał Kramek
Wydawnictwo: Bonum Verbum, 2017
ISBN: 9788394553845


Premiera 20 LISTOPADA 2017
Wydawnictwo Bonum Verbum ma w swoją nazwę wpisaną misję głoszenia dobrego słowa. Nie mogło być zatem inaczej w przypadku kolejnej ksiązki, która dotyczy osoby wyjątkowej Pani Agaty Kornhauser – Dudy, czyli obecnej Pierwszej Damy. Nasza Prezydentowa pokazana została przede wszystkim oczyma ludzi, którzy mogli ją w swoim życiu spotkać. Obraz, który w ten sposób powstał, jest piękny, żywy i barwny, wzbudzający tylko pozytywne emocje, ale też skłaniający do refleksji.

Serdecznie zapraszamy do lektury hitu książkowego jesieni 2017:
„AGATa. Sekrety Pierwszej Damy”!



















Książkę można kupić między innymi tutaj:




Jestem pod jego skrzydłami
Biografia ks. Jana Kaczkowskiego
Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Michał Kramek
Wydawnictwo: Bonum Verbum

Jestem pod Jego skrzydłami Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz i Michała Kramka to biografia śp. ks. Jana Kaczkowskiego, szerzej znanego jako „onkocelebryta”. Powinna trafić w ręce wszystkich osób kierujących się w życiu wartościami - nie tylko chrześcijańskimi, ale etyką, która przecież stanowi źródło dla nauk społecznych Kościoła i która była obecna w domu ks. Jana – jego ojciec Józef Kaczkowski jest ateistą. Książka zawiera poruszający wywiad z Józefem Kaczkowskim, który zaczął jeszcze bardziej poznawać syna w czasie jego choroby. Rok po śmierci ks. Kaczkowskiego, Michał Kramek powraca pytaniami do wspomnień, które tato zmarłego dyrektora puckiego hospicjum powtarza i przypomina, a wspomnienia nie są pozbawione emocji...

Książka o życiu i dokonaniach ks. Jana Kaczkowskiego może okazać się głębokim przeżyciem emocjonalnym – dać nadzieje, być drogowskazem, skłonić do refleksji, inspirować do działania. Niewielu jest ludzi tak ludzkich w dzisiejszych czasach i tak niezwykłych w swojej zwyczajności, ciężkiej pracy, walce o każdy dzień życia.

Zachęcając Państwa do sięgnięcia po książkę, można pokusić się o stwierdzenie, że ks. Jan Kaczkowski – z powołania ksiądz, z zawodu bioetyk (jak o sobie mówił), był dla Kościoła i Polaków, kimś świętym.

Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę Jestem pod Jego skrzydłami- biografia ks. Jana Kaczkowskiego.

Książka ukazuje trudną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłaństwie, a także życie z chorobą w tle z tą, z którą zmagał się od lat, ale przede wszystkim diagnoza i leczeniem glejaka czwartego stopnia. Guz z dnia na dzień osłabiał młodego księdza z Pucka. Mimo choroby nie zostawił jednak swojej pracy w hospicjum. Sam stał się czytelnym znakiem, że można wszystko pokonać, kiedy się ma pewność „Pod jakimi skrzydłami się jest”. Pod treścią tej książki podpisać otwarcie może się każdy, ponieważ nie jest ona apoteozą, a rzetelnym przedstawieniem człowieka, z którego poglądami zgadzamy się lub nie, ale trudno odmówić logiki jego twierdzeniom - oczywiście w sprawach dotyczących bioetyki głównie, bo z założeniem hospicjum i postawą ks. Kaczkowskiego w śmiertelnej chorobie trudno dyskutować.

Książka zawiera rozmowę z tatą Józefem Kaczkowskim, ojciec zmarłego księdza Jana Kaczkowskiego dzieli się wspomnieniami o synu, opowiada o różnych etapach jego życia, problemach i ważnych decyzjach. Dziwił się, że „ fajtłapa”, bo tak go nazywał może stworzyć tak piękne dzieło, jakim jest hospicjum w Pucku. Często jeździli razem na wakacje. I podczas tych wyjazdów bardzo się do siebie zbliżyli. Pan Józef Kaczkowski wspominał, że syn nauczył go wtedy „ mądrze milczeć”. Byli razem ,ale jakby z osobna, każdy z własnymi myślami. Nie wszyscy wiedzą, że ojciec kapłana jest ateistą. A jednocześnie wspaniałym, prawym człowiekiem. Ojciec i syn wspaniale się uzupełniali i szanowali.Większość Polaków poznała księdza Jana jako onkocelebrytę znanego z ciętej riposty, błyskotliwego. Niewiele jednak wiadomo o jego drodze życiowej i doświadczeniach, które sprawiły że stał się takim człowiekiem, jakim było dane nam go poznać. A był przecież synem, bratem nastolatkiem, seminarzystą , wikariuszem, nauczycielem, studentem, wykładowcą, dyrektorem. I przede wszystkim dla wielu był także wzorem do naśladowania, niekwestionowanym autorytetem.

W książce nie zabraknie odniesień do sytuacji Kościoła. O polskim Kościele â ks. Jan Kaczkowski mówił z odwaga, szacunkiem i dystansem. Jan wskazywał, że społeczność kapłańska niczym nie różni się od innych grup społecznych. Cenił wielu kapłanów, kochał Boga i ludzi, kapłaństwo było jego powołaniem. Gdy zachorował na raka, do samego końca miał wsparcie bliskich i przyjaciół.

O emocjach towarzyszącym uczestnikom pogrzebu śp. ks. Jana Kaczkowskiego opowiada Piotr Kropidłowski- dziennikarz z Pucka, któremu Jan i Jego narzeczonej udzielił sakramentu małżeństwa. Tak jak ks. Jan Kaczkowski każdy ma swój niebieski wagon. Pytanie tylko, czy do niego wsiądzie...Poznaj życie księdza Jana, a odkryjesz siebie…

Książkę można kupić tutaj: ksiegarniainternetowa.co.uk/en/jestem_pod_jego_skrzydlami

Spieszmy się kochać bliskich. 
Antologia poetów współczesnych
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: Astrum


Przed Państwem ANTOLOGIA POETÓW WSPÓŁCZESNYCH. SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ BLISKICH. EDYCJA TRZECIA. Tytuł nawiązuje do pięknego wiersza poety ks.Twardowskiego. Ale antologia, którą Państwu prezentujemy jest nie tylko o tych, co już odeszli, ale także o tych, którzy są z nami, którym za ich obecność chcemy podziękować, powiedzieć coś ważnego. I mamy taką okazję. Autorzy mówią o tym wierszem, od serca, cudownie i emocjonalnie.

Ale w tej antologii nie brakuje też wierszy poświęconych tym, których z różnych powodów już z nami nie ma. Część poetów prowadzi z nimi wielce wartościowy, wewnętrzny dialog. O czym? O tym, że inaczej postąpilibyśmy z naszymi bliskimi w sprawach ważnych i trudnych, inaczej byśmy ich traktowali, wielu słów gorzkich nie powiedzielibyśmy, gdyby byli z nami, gdybyśmy mogli cofnąć czas. Bo zarówno w relacjach z bliskimi, których z nami już nie ma, jak i z tymi, którzy nadal są, warto ważyć słowa, nieraz przemilczeć spór, odpuścić. Ważne, że potrafimy nadal tęsknić, chcemy rozmawiać, dzielić się radościami, smutkami, codziennością. Każdy z poetów tę bliskość i miłość inaczej odczuwa, inaczej też o nich pisze. A piękne słowa zawarte w tych strofach często wyciskają nam z oczu łzy.

Książkę można kupić między innymi tutaj: czytam.pl

Czarodzieje pióra. Antologia poetycka
antologia poezji 
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: Andrzej Krzysztof Malesa

Wybór wierszy grupy poetyckiej Czarodzieje Pióra, stanowiącej autorski projekt wydawcy Andrzeja Krzysztofa Malesy. Wśród autorów znalazła się Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz - uzdolniona poetka, ale przede wszystkim pisarka (biografistka) i felietonistka.




Wiersze sercem pisane
antologia poezji 
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: Astrum

Seria ta promuje autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy. Ponieważ jest to antologia, mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale ze spontanicznym nadmiarem silnych uczuć. Emily Dickinson powiedziała, że jeśli czyta książkę, a jej ciało staje się coraz bardziej gorące, to znaczy, że czyta właśnie poezję. Wrażliwość poety ogrzewa ją, jak dalej twierdzi, bardziej niż ogień w kominku. Dylan Thomas z kolei mówi, że poezja jest tym, co sprawia, iż chce mu się na przemian śmiać, płakać, cieszyć życiem lub ze smutku umierać. Słowa te wskazują, że poezja w literaturze jest czymś wyjątkowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami wyjątkowymi. Wrażliwymi, uczuciowymi,którzy inaczej niż zwykli ludzie postrzegają świat. Są i tacy, co twierdzą, że gdy poeta się rodzi, to jakby anioł przychodził z nieba na ziemię. Zapraszam zatem do lektury antologii "Wiersze sercem pisane", edycji 15, gdzie swoje wiersze, wrażliwość oraz osobowość prezentują Autorzy: Grzegorz Jarzyński, Anna Klehr-Fałowska, Mariola Kokowska, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Elżbieta Monkiewicz, Małgorzata Cieśla-Pietrzak, Agata Rak, Barbara Stefaniak, Renata Świst, Krystyna Warachowska.

Książkę można kupić między innymi tutaj:

(Nie)wyśpiewane piosenki
Piotr Cajdler
pod red.: A. Kuchnia-Wołosiewicz
wydawnictwo: Ridero

(Nie)wyśpiewane piosenki stanowią swego rodzaju poetycką biografię artystyczną Piotra Cajdlera.
Zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonym w niniejszym tomiku wyborem twórczości literacko-poetyckiej artysty, która ujawnia jego wierność posłannictwu romantycznego poety modelującego kształt świata.

Książkę można kupić tutaj:
ridero.eu/pl/books/nie_wyspiewane_piosenki/



Kawiarenka Poetycka 5
antologia poezji 
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: KryWaj

„Kawiarenka poetycka” - piąta antologia grupy o tej samej nazwie. Na stronach książki zdjęcia, noty biograficzne i twórczość 38 autorów pośród których znajdują się: Tomasz Antosiewicz, Anastazja Basiak, Anna Bednarek, Daniel Chudziński, Katarzyna Dominik, Renata Anna Flis, Renata Giemza, Teresa Grzegorzewska, Teresa Grzywacz, Anita Guzdek, Ewa Kaczmarczyk, Lech Kamiński, Artur Ketz, Izabella Teresa Kostka, Danuta Kowalczyk-Nowak, Katarzyna Krawiecka, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Agnieszka Kuśmierczuk, Wojciech Majkowski, Alicja Miernik, Justyna Maria Miszkowska, Iwona Miżyńska van Eck, Agnieszka Mrozek, Mariola Ochmann, Sonia Pajgert, Jacek Pelian, Agata Rak, Robert Ratajczak, Anna Rausch, Krystyna Anna Szklarczyk, Marcin Świątek, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Anna Wiatrak, Ewa Wierzbinska-Kloska, Przemysław Zarychta, Magdalena Zybowska, Adam Żuczkowski. Całość uzupełniają wyróżnione wiersze kilku autorów – także członków grupy. Wstęp do antologii napisali: Katarzyna Dominik, Lech Kamiński. Obraz pt. „Uważaj" (22x28 cm, płyta, akryl, technika mix. 2018 r. – w kolekcji prywatnej w USA) do projektu okładki udostępniła Sonia Pajgert z Odessy. Projekt okładki – Krystyna Wajda.

Książkę można kupić tutaj: krywaj.pl/sklep/ksiazki/266-kawiarenka-poetycka