trzynaście pokoi
Jestem pod Jego skrzydłami Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz i Michała Kramka to biografia śp. ks. Jana Kaczkowskiego, szerzej znanego jako „onkocelebryta”. Powinna trafić w ręce wszystkich osób kierujących się w życiu wartościami - nie tylko chrześcijańskimi, ale etyką, która przecież stanowi źródło dla nauk społecznych Kościoła i która była obecna w domu ks. Jana – jego ojciec Józef Kaczkowski jest ateistą. Książka zawiera poruszający wywiad z Józefem Kaczkowskim, który zaczął jeszcze bardziej poznawać syna w czasie jego choroby. Rok po śmierci ks. Kaczkowskiego, Michał Kramek powraca pytaniami do wspomnień, które tato zmarłego dyrektora puckiego hospicjum powtarza i przypomina, a wspomnienia nie są pozbawione emocji...
Książka o życiu i dokonaniach ks. Jana Kaczkowskiego może okazać się głębokim przeżyciem emocjonalnym – dać nadzieje, być drogowskazem, skłonić do refleksji, inspirować do działania. Niewielu jest ludzi tak ludzkich w dzisiejszych czasach i tak niezwykłych w swojej zwyczajności, ciężkiej pracy, walce o każdy dzień życia.
Zachęcając Państwa do sięgnięcia po książkę, można pokusić się o stwierdzenie, że ks. Jan Kaczkowski – z powołania ksiądz, z zawodu bioetyk (jak o sobie mówił), był dla Kościoła i Polaków, kimś świętym.
Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę Jestem pod Jego skrzydłami- biografia ks. Jana Kaczkowskiego.
Książka ukazuje trudną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłaństwie, a także życie z chorobą w tle z tą, z którą zmagał się od lat, ale przede wszystkim diagnoza i leczeniem glejaka czwartego stopnia. Guz z dnia na dzień osłabiał młodego księdza z Pucka. Mimo choroby nie zostawił jednak swojej pracy w hospicjum. Sam stał się czytelnym znakiem, że można wszystko pokonać, kiedy się ma pewność „Pod jakimi skrzydłami się jest”. Pod treścią tej książki podpisać otwarcie może się każdy, ponieważ nie jest ona apoteozą, a rzetelnym przedstawieniem człowieka, z którego poglądami zgadzamy się lub nie, ale trudno odmówić logiki jego twierdzeniom - oczywiście w sprawach dotyczących bioetyki głównie, bo z założeniem hospicjum i postawą ks. Kaczkowskiego w śmiertelnej chorobie trudno dyskutować.
Książka zawiera rozmowę z tatą Józefem Kaczkowskim, ojciec zmarłego księdza Jana Kaczkowskiego dzieli się wspomnieniami o synu, opowiada o różnych etapach jego życia, problemach i ważnych decyzjach. Dziwił się, że „ fajtłapa”, bo tak go nazywał może stworzyć tak piękne dzieło, jakim jest hospicjum w Pucku. Często jeździli razem na wakacje. I podczas tych wyjazdów bardzo się do siebie zbliżyli. Pan Józef Kaczkowski wspominał, że syn nauczył go wtedy „ mądrze milczeć”. Byli razem ,ale jakby z osobna, każdy z własnymi myślami. Nie wszyscy wiedzą, że ojciec kapłana jest ateistą. A jednocześnie wspaniałym, prawym człowiekiem. Ojciec i syn wspaniale się uzupełniali i szanowali.Większość Polaków poznała księdza Jana jako onkocelebrytę znanego z ciętej riposty, błyskotliwego. Niewiele jednak wiadomo o jego drodze życiowej i doświadczeniach, które sprawiły że stał się takim człowiekiem, jakim było dane nam go poznać. A był przecież synem, bratem nastolatkiem, seminarzystą , wikariuszem, nauczycielem, studentem, wykładowcą, dyrektorem. I przede wszystkim dla wielu był także wzorem do naśladowania, niekwestionowanym autorytetem.
W książce nie zabraknie odniesień do sytuacji Kościoła. O polskim Kościele â ks. Jan Kaczkowski mówił z odwaga, szacunkiem i dystansem. Jan wskazywał, że społeczność kapłańska niczym nie różni się od innych grup społecznych. Cenił wielu kapłanów, kochał Boga i ludzi, kapłaństwo było jego powołaniem. Gdy zachorował na raka, do samego końca miał wsparcie bliskich i przyjaciół.
O emocjach towarzyszącym uczestnikom pogrzebu śp. ks. Jana Kaczkowskiego opowiada Piotr Kropidłowski- dziennikarz z Pucka, któremu Jan i Jego narzeczonej udzielił sakramentu małżeństwa. Tak jak ks. Jan Kaczkowski każdy ma swój niebieski wagon. Pytanie tylko, czy do niego wsiądzie...Poznaj życie księdza Jana, a odkryjesz siebie…
Książkę można kupić tutaj: ksiegarniainternetowa.co.uk/en/jestem_pod_jego_skrzydlami
Spieszmy się kochać bliskich.wydawnictwo: Astrum
Przed Państwem ANTOLOGIA POETÓW WSPÓŁCZESNYCH. SPIESZMY SIĘ KOCHAĆ BLISKICH. EDYCJA TRZECIA. Tytuł nawiązuje do pięknego wiersza poety ks.Twardowskiego. Ale antologia, którą Państwu prezentujemy jest nie tylko o tych, co już odeszli, ale także o tych, którzy są z nami, którym za ich obecność chcemy podziękować, powiedzieć coś ważnego. I mamy taką okazję. Autorzy mówią o tym wierszem, od serca, cudownie i emocjonalnie.
Ale w tej antologii nie brakuje też wierszy poświęconych tym, których z różnych powodów już z nami nie ma. Część poetów prowadzi z nimi wielce wartościowy, wewnętrzny dialog. O czym? O tym, że inaczej postąpilibyśmy z naszymi bliskimi w sprawach ważnych i trudnych, inaczej byśmy ich traktowali, wielu słów gorzkich nie powiedzielibyśmy, gdyby byli z nami, gdybyśmy mogli cofnąć czas. Bo zarówno w relacjach z bliskimi, których z nami już nie ma, jak i z tymi, którzy nadal są, warto ważyć słowa, nieraz przemilczeć spór, odpuścić. Ważne, że potrafimy nadal tęsknić, chcemy rozmawiać, dzielić się radościami, smutkami, codziennością. Każdy z poetów tę bliskość i miłość inaczej odczuwa, inaczej też o nich pisze. A piękne słowa zawarte w tych strofach często wyciskają nam z oczu łzy.
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: Andrzej Krzysztof Malesa
Wybór wierszy grupy poetyckiej Czarodzieje Pióra, stanowiącej autorski projekt wydawcy Andrzeja Krzysztofa Malesy. Wśród autorów znalazła się Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz - uzdolniona poetka, ale przede wszystkim pisarka (biografistka) i felietonistka.
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: Astrum
ridero.eu/pl/books/nie_wyspiewane_piosenki/
Kawiarenka Poetycka 5
antologia poezji
Agnieszka Kuchnia - Wołosiewicz
wydawnictwo: KryWaj
„Kawiarenka poetycka” - piąta antologia grupy o tej samej nazwie. Na stronach książki zdjęcia, noty biograficzne i twórczość 38 autorów pośród których znajdują się: Tomasz Antosiewicz, Anastazja Basiak, Anna Bednarek, Daniel Chudziński, Katarzyna Dominik, Renata Anna Flis, Renata Giemza, Teresa Grzegorzewska, Teresa Grzywacz, Anita Guzdek, Ewa Kaczmarczyk, Lech Kamiński, Artur Ketz, Izabella Teresa Kostka, Danuta Kowalczyk-Nowak, Katarzyna Krawiecka, Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz, Agnieszka Kuśmierczuk, Wojciech Majkowski, Alicja Miernik, Justyna Maria Miszkowska, Iwona Miżyńska van Eck, Agnieszka Mrozek, Mariola Ochmann, Sonia Pajgert, Jacek Pelian, Agata Rak, Robert Ratajczak, Anna Rausch, Krystyna Anna Szklarczyk, Marcin Świątek, Dariusz Paweł Trybuła, Radosław Tumilewicz, Anna Wiatrak, Ewa Wierzbinska-Kloska, Przemysław Zarychta, Magdalena Zybowska, Adam Żuczkowski. Całość uzupełniają wyróżnione wiersze kilku autorów – także członków grupy. Wstęp do antologii napisali: Katarzyna Dominik, Lech Kamiński. Obraz pt. „Uważaj" (22x28 cm, płyta, akryl, technika mix. 2018 r. – w kolekcji prywatnej w USA) do projektu okładki udostępniła Sonia Pajgert z Odessy. Projekt okładki – Krystyna Wajda.
Książkę można kupić tutaj: krywaj.pl/sklep/ksiazki/266-kawiarenka-poetycka